Klinicka onkologie

Klinická onkologie

Klinická onkologie je odborný nadnárodní časopis, zabývající se onkologickou problematikou v celé šíři. Cílem časopisu je zveřejňovat formou originálních a přehledových prací výsledky základního, zejména však klinického výzkumu, a prostřednictvím svých čtenářů se podílet na zvyšování efektivity v oblasti prevence, diagnostiky a léčby nádorových onemocnění. Tato činnost je zásadní zejména ve středoevropském regionu, který co do incidence nádorových onemocnění zaujímá přední místa světových epidemiologických statistik.

Časopis je určen lékařům, výzkumníkům a akademickým pracovníkům, kteří se ve své praxi zabývají studiem nádorových onemocnění a jejích léčbou. Užitečným doplňkem se stává i studentům příslušných pre a postgraduálních oborů. Časopis umožňuje svým čtenářům reagovat na aktuální témata a vést odbornou diskusi, ať již formou „short communications“, „letter-to-the-editor“ or „discussion“. Všechny příspěvky kromě zpráv, diskuzí a dopisů redakci procházejí nezávislou recenzí (external peer-review process).

Dosud publikovaná čísla časopisu naleznete na této adrese: http://www.linkos.cz/onkologicke-casopisy/casopis-klinicka-onkologie/

UPOZORNĚNÍ

Časopis od 1. 8. 2019 přechází na novou verzi systému OJS.

Pro vložení zcela NOVÉHO PŘÍSPĚVKU prosím přejděte na adresu: http://redakce2.ambitmedia.cz/ko. Pro přihlášení do tohoto systému prosím použijte své stávající přihlašovací údaje, v případě nefunkčnosti hesla využijte možnosti jeho resetování skrze odkaz "Zapomenuté heslo?".

Registrace nového uživatele je možná zde.

Starší články, které byly vloženy do 1. 8. 2019, jsou dostupné v původní verzi systému i nadále.

Oznámení

 
Nebyla vydána žádná oznámení.
 
Více oznámení...

Vol 32, No 4 (2019): KLIN ONKOL 2019-4

Obsah

Původní práce

Barbora Uhliarova, Martin Švec
PDF
Michal Tichý, Hana Ptáčková, Dominika Plančíková, Marek Majdan, Martina Chodacká
PDF
Irena Sehnalová, Barbora Říhová, Radim Němeček, Kateřina Kintrová, Regina Demlová
PDF
Mohammad Taheri

Přehled

Markéta Petrovová
PDF
Dominik Gurín, Marek Slávik, Tetiana Shatokhina, Tomáš Kazda, Jiří Šána, Ondřej Slabý, Markéta Hermanová
PDF
Barbora Zwinsová, Veronika Brychtová, Martina Hrivňáková, Lenka Zdražilová-Dubská, Beatrix Bencsiková, Roman Šefr, Rudolf Nenutil, Petra Vídeňská, Eva Budinská
PDF

Kazuistika

Lukáš Pochop, Mgr. Radka Alexandrová, MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D., Andrea Jurečková, Lucie Světláková, Ondřej Bílek, Jiří Šedo, prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc.
PDF
Yasemin Cihan, Ali Koc, Turgut Tokmak
Ivan Romic, Goran Pavlek, Marijan Romic, Trpimir Moric, Mirna Bajt, Petra Puz, Dora Grgic, Igor Petrovic

Dopis redakci

Samuel Vokurka
PDF
Proposed strategies for improving adherence to tyrosine kinase inhibitors in patients with chronic myeloid leukemia
Mohammad Ali Heidari Gorji